KURUCUMUZ: Cihan ARKAN Derki; toplu yemek tüketilecek olan bir yerdeki hizmetin hazırlanmasından sunumuna kadar olan bütün aşamaları kapsayan bir iş koludur. Günlük personel yemeği, özel şirket yemekleri, toplantı ve piknik yemekleri, barbekü partileri, kokteyl, düğün yemekleri gibi geniş bir alanda kaliteli ve özenli bir hizmet sunumunu içermektedir.

İSTANBUL CATERING, alanında uzmanlaşmış genç ve dinamik kadrosu sayesinde Türkiye’nin her yerinde müşterilerinin talepleri doğrultusunda kaliteli, hijyenik ve lezzetli yemek hizmeti veren bir firmadır. Firmamız kurulduğumuz günden bu yana sahip oldugu müşteri memnuniyeti ve disiplinli hizmet anlayışı nedeniyle sektörün köklü ve en güvenilir firmaları arasında yer almaktadır.

İSTANBUL CATERING, üretim kapasitesi yüksek, mutfağı hızlı ve profesyonel servis anlayışıyla yerinde ve taşıma yemek hizmetlerinde sizlere en uygun çözümleri sunar. Ayrıca özel yemek, düğün, nişan, toplantı, iftar ve açılış yemeklerinde de profesyonel servis personelleriyle istenilen her mekanda yemek hizmeti sunmaktadır.

İSTANBUL CATERING, ISO 22000, ISO 9001 Gıda ve Kalite Yönetim standartları doğrultusunda 1000 m2 kapalı ve hijyenik tesiste üretim yapmaktadır. Üretimde kullandığımız malzemeleri de bu standartlar doğrultusunda seçiyoruz.

Şirket Profili
Firmamızın kilit noktalarındaki kişiler, yıllardır catering sektöründe görev almış dinamik, genç ve yaratıcı kişilerdir. Organizasyonlarda ikram edilen tüm yiyecekler ve pastane ürünleri,deneyimli mutfak kadrosuyla kendi bünyesinde üretilir.Bu özelliği ile İSTANBUL Catering, entegre bir yapıya sahiptir.

Hizmet verdiği firmaların İstanbul içinde ve dışında tüm organizasyonlarına tam kapasite hizmet verebilecek bir alt yapıya sahiptir.

İSTANBUL Catering, üstlendiği her organizasyonun, müşterisi için ne kadar önem taşıdığının bilincinde olarak her zaman görevini mükemmel bir şekilde gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Kalite Politikamız
Yerinde yemek üretimi ve hizmetlerinde faaliyet gösteren firmamız, insan sağlığına ve beslenme kurallarına azami özen göstererek, hijyenik ortamlarda, hizmet sunulan topluluğun isteklerine göre, sağlıklı ve güvenilir yemek üretmeyi kendisine amaç edinmiştir.

Bu amaca ulaşmak için, takım ruhuyla çalışarak, takımın tüm elemanlarını bu doğrultuda yönlendirip, sosyal sorumluluk standartlarını benimseyerek, toplam kalite standartlarına ulaşmayı, iş ilkesi ve yaşam felsefesi olarak kabul etmiştir. Müşterimiz, kalitenin odağı ve iş ortağımızdır.

İSTANBUL Catering, iş ortakları ile ortak çıkar ve güvene dayalı ilişkiler oluşturur ve sürdürür.

Hijyen
Mutfağımızın gıda hijyenine ve kurallarına uygunluğunu hijyen denetim planı uyarınca günlük, haftalık kontroller yapılarak sonuçlar kayıt edilir.

Ayrıca personel kıyafet ve kişisel bakımları da periyodik kontrollerle denetlenir. (Her 3 ayda bir portör, her 6 ayda bir akciğer grafiği ve fiziki muayene yapılarak personelimizin sağlık ve fiziki durumları takip edilir.

İSTANBUL Catering; ISO 9001:2000 versiyonları uyarınca kendini gerektiği doğrultuda revize etmekte ve sürekli hijyeni sağlamak için birimlerce kontrol formları ile denetlenmektedir. Örnek olarak; hijyen kontrol formu, el yıkama, kişisel bakım, genel temizlik gibi formlar düzenlenmektedir. Bu şekilde hem mutfağımızı hem de personelin kişisel hijyeni ve kıyafet düzeni sağlanmaktadır.